Πιο δύσκολα απ’ότι δείχνει το τελικό σκορ, ο Απόλλωνας κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες, επικρατώντας με 3-1 της Σπερχογείας.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να σκοράρουν δύο τέρματα λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Καρύδη στο 44′ και την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βασιλόπουλου στις καθυστερήσεις.

Η Σπερχογεία προσπάθησε να ξαναμπεί στο ματς και μείωσε με το Μούσα στο 60′ αλλά ο Βασιλόπουλος στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού έγραψε το τελικό 3-1.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κουτσαναστάσης, με βοηθούς τους κ.κ. Αράπη και Σωτηρόπουλο.

Απόλλων Καλαμάτας (Σακελλαρόπουλος): Γιακουμής, Κακαλής, Δασκαλάκης, Παχής, Βασιλόπουλος, Κουντάνης, Καραχάλιος, Καρύδης, Μερκούρης, Μανωλόπουλος, Μπάκας.

ΑΟ Σπερχογείας (Δωδεκάτος): Σταματίου, Κοστρίβας, Τζεφερεμινάκος, Πετράκος, Δικαίος, Μούσα, Κοτσιλιέρης, Μπάλας, Οικονομόπουλος, Καραχάλιος, Σαούτης