Σε ένα παιχνίδι με πολλά γκολ και έντονες διακυμάνσεις, Αστέρας Αρφαρών και Α.Ο. Φυτειάς αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ κυριολεκτικά με το “καλημέρα” καθώς στο πρώτο μόλις λεπτό ο Γιαννακόπουλος έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση πριν τη λήξη του ημιχρόνου με τον Κωστέα να σκοράρει δις, στο 10′ και στο 44′.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπαράι στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης, η οποία άφησε γλυκόπικρη γεύση και στις δύο ομάδες που μάχονται για την παραμονή.

Αστέρας Αρφαρών (Γιαννακούντζος): Σακκάς, Ματθαίος, Καπόγλης, Μπαράι, Φέστας, Σουλιμάς(81’Μαρκόπουλος), Μπούρας, Τσιλίκος(86′ Βανικιώτης), Σακκάς, Γιαννακόπουλος, Γιαννακούντζος

Α.Ο. Φυτειάς (Μάρκου): Ξανθάκης, Ρηγανάκος(46΄Αλεξανδρόπουλος), Μαυροειδής, Μπαστακός, Σταματόπουλος, Ταβουλαρέας, Κωστέας, Μπάλλας, Ζακόλλι, Σταμούλος, Λότσι