Α.Ε. Μάνης – Εθνικός Μελιγαλά 0-0: Λευκή ισοπαλία σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι

71

Σε ένα παιχνίδι που θα ξεχαστεί απ’όλους πολύ γρήγορα, Α.Ε. Μάνης και Εθνικός Μελιγαλά αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 0-0. Το παιχνίδι δεν είχε πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες και γενικά δεν παίχτηκε ποδόσφαιρο επιπέδου.

Κορυφαία ευκαιρία του αγώνα ήταν το δοκάρι των φιλοξενουμένων μετά από ωραία προσπάθεια του Κουτρουπή και σουτ με το αριστερό στο 38ο λεπτό.

Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους είχαμε στο 53ο λεπτό όταν ο Πουλάκος βρέθηκε απέναντι από τον αλλά προτίμησε να προσπαθήσει να τον περάσει αντί να σουτάρει, δίνοντας του την ευκαιρία να μπλοκάρει τη μπάλα.

Α.Ε. Μάνης: Λίβας, Δουρούμης, Πετριτάι, Βαβαρούτσος, Μπεγέτης, Μουστάκας, Σαούτης, Σπυρέας Π., Φετάχου, Πουλάκος Κ., Χελάς

Εθνικός Μελιγαλά: Σπάλας, Μακρής, Θανόπουλος, Χαραλαμπόπουλος, Σεμούνι, Ξυδιάς, Καρατζούλιας, Κουτρουπής, Λάγιος, Σαραντόπουλος, Μπούνας