dig

Την ήττα με σκορ 68-63 γνώρισε, εκτός έδρας, από τον Αργοναύτη Νέας Κίου ο Γυμναστικός Σύλλογος Γαργαλιανων. Η ομάδα του Αντώνη Κούτρη βρέθηκε σε μέτρια ημέρα και οι γηπεδούχοι το εκμεταλλεύθηκαν καθώς έφεραν τη διαφορά στους 15 με 20 πόντους στο 1ο ημίχρονο. Βελτίωσε την άμυνα στην επανάληψη και μείωσε στους 3 πόντους (64-61) λίγο πριν την λήξη αλλά η ολοκλήρωση του αγώνα βρήκε τον Αργοναύτη να πανηγυρίζει την κατάκτηση των βαθμών της νίκης. Δεκάλεπτα: 30-16, 47-33, 57-43, 68-63

Διαιτητές: Τούσης, Κουλουμπαρίτσης, Πολάτογλου

Αργοναύτης Ν. Κίου (Μιχαλόπουλος Αθ.): Κωνσταντίνου 7(2), Κατσένης 9(1), Ρούζιος 17(2), Πρεδάρης 7(2), Μιχόπουλος 7, Πουλιόγλου 4, Σαρηγιάννης 3(1), Φλεβάρης 6, Λυμπερέας, Μιχαλόπουλος Μ. 8, Πούλος.

Γαργαλιάνοι (Κούτρης): Τσαγκάρης 7(1), Λαζαρίδης 11(2), Γιαννόπουλος 4, Σίμοβιτς 11, Κυριακόπουλος, Γιαννακόπουλος 8(1), Παπουτσής 7(1), Σκλήβας 10(1), Μπουκουβάλας, Γαβρίλης 5(1), Ντεμερούκας.