Με σβηστές τις μηχανές και χωρίς να ενθουσιάσει ο ΑΟ ΑΚΡΙΤΑΣ έφυγε με το διπλό από το «Κ. Πετρόπουλος» κερδίζοντας με 0-3 σετ τον ΑΣΠ ΕΡΜΗΣ.

Τα σετ ήταν γεμάτα, η γηπεδούχος ομάδα το πάλεψε, αλλά σε αντίθεση με τον σύλλογο μας, δεν είχε τις λύσεις όταν η μπάλα έκαιγε.

Το πρώτο σετ κρίθηκε στις λεπτομέρειες και προς το τέλος με το κέντρο του ΑΟ ΑΚΡΙΤΑ να κάνει τη πιο σημαντική δουλειά και να δίνει τις λύσεις εκεί που έπρεπε.

Το 22-18 του δεύτερου ήταν και τον πιο κρίσιμο σημείο του αγώνα. Η Γεωργουλάκου κράτησε το σέρβις δυσκολεύοντας την υποδοχή της Πατρινής ομάδας και σε συνδυασμό με τις σωστές επιλογές στη κόντρα επίθεση, ο ΑΟ ΑΚΡΙΤΑΣ έτρεξε ένα σερί 0-7 μπαίνοντας μπροστά με διαφορά δύο σετ.

Το τρίτο ήταν και το πιο ανώδυνο για την ομάδα μας καθώς είχε την πρωτοπορία καθ’ όλη τη διάρκεια του χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα .

Καλύτερη του αγώνα η αρχηγός του ΑΟ ΑΚΡΙΤΑ Αντωνοπούλου Φωτεινή που έδωσε αρκετές λύσεις τόσο στην επίθεση (18 πόντοι) όσο και στην υποδοχή.

Με έξι αγωνιστικές να απομένουν και πλέον χωρίς το άγχος της παραμονής ο ΑΟ ΑΚΡΙΤΑΣ στοχεύει να τερματίσει στη καλύτερη δυνατή θέση .

Την επόμενη κοντράρεται με την τέταρτη της βαθμολογίας. Απέναντι στα Αστέρια Αχαίας θα επιδιώξει τη καθαρή νίκη που θα τον φέρει σε απόσταση αναπνοής από τα play off ανοδου.

Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος για αυτή την Κυριακή στις 18:00 στο κλειστό της παραλίας.