![received_1357035324914445](https://cdn.sportsplus.gr/wp-content/uploads/2023/11/26201056/received_1357035324914445-696x524.jpeg)
Σε νέα νίκη έφτασε ο Παναθηναϊκός Καλαμάτας επικρατώντας με το ευρύ 5-1 του ΠΑΟ Καλού Νερού το μεσημέρι της Κυριακής.
Ο Αρτέμης Παλιάς πέτυχε χατ τρικ με τέρματα στο 4′, στο 56′ με πέναλτι και στο 67′. Το 2-0 έκανε ο Παπαδόπουλος Δ. στο 42′ και το 5-0 ο Σταματέλος στο 78′. Το τελικό 5-1 έκανε ο Τσουκαλάς με πέναλτι στο 90′.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σερεμέτης με βοηθούς τους Σαπουτζή και Λιανό.
![](https://cdn.sportsplus.gr/wp-content/uploads/2023/11/26165338/received_895764095493208-1024x771.jpeg)
![](https://cdn.sportsplus.gr/wp-content/uploads/2023/11/26201056/received_1357035324914445-1024x771.jpeg)
Παναθηναϊκός Καλαμάτας (Παναγιωτόπουλος): Λέκκας, Ριπάι, Χότζα (82′ Κατσαβός), Πετρόπουλος, Ντάκουρης, Ζόμπολας (68′ Σταματέλος), Σταθόπουλος (82′ Τσαούσης), Hamza, Δ. Παπαδόπουλος (81′ Μπούρας), Ρουσέας, Παλιάς (82′ Κράκουλι)
![](https://cdn.sportsplus.gr/wp-content/uploads/2023/11/26201109/received_3453875551592892-1024x771.jpeg)
ΠΑΟ Καλού Νερού: Παλικέστι, Μουσκάι, Αντωνόπουλος, Μαρκολέφας, Μεχμέτι, Αριδάς, Μητρόπουλος, Δριμής, Τσοροβάς, Τσουκαλάς, Κόλλιας (68′ Κλάρις).