Δύο νίκες και μία ήττα μέτρησαν οι μεσσηνιακές ομάδες στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Γ εθνικής κατηγορίας. Νίκη για την Καλαμάτα BC στην Πάτρα επί του Γλαύκου, με 60-59, κι ενώ κρατούσε την κάλυψη της διαφοράς από την ήττα στον 1ο γύρο μέχρι και 5” πριν την λήξη όταν το σκορ ήταν 56-60. Νίκη και για την Καλαμάτα 80 επί του Πήγασου Θυρεας, στην Τέντα, με 62-52 αλλά και ήττα του Δίωνα Κυπαρισσίας στην Πάτρα από τον Προμηθέα με σκορ 80-77, στην παράταση. Ο Δίωνας προηγήθηκε 47-27 στο ημίχρονο και 60-40 στο 30′ αλλά οι Πατρινοί ισοφάρισαν σε 67-67 και πήγαν το ματς στην παράταση. Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής… Γλαύκος – Καλαμάτα BC 59-60
Καλαμάτα ’80 – Πήγασος Θυρέας 62-52
Παναχαϊκή – Γαλήνη 77-68
ΚΑΟ Κορίνθου – ΑΟ Ερμιονίδας 82-72
Προμηθέας 2014 – Δίων Κυπαρισσίας 80-77