Μεγάλη εκτός έδρας νίκη της Καλαμάτα 80 επί της Γαλήνης με σκορ 74-66 (64-64 κδ) που αποκτά τεράστια σημασία καθώς ήρθε εν μέσω πολλών απουσιών αλλά και απωλειών κατά την διάρκεια του αγώνα (5 φάουλ από νωρίς στην 4η περίοδο ο Μπαλόπουλος και πριν την λήξη της κανονικής διάρκειας ο Σκοπέτος). Οι Λύκοι ήταν συγκλονιστικοί βγάζοντας πάθος και θέληση για 45 λεπτά. Κανείς δεν υστέρησε, ειδικά στην άμυνα, ενώ επιθετικά “τράβηξαν” Σκοπέτος, Μπαλόπουλος, Κατσαρέας. Λύσεις και από Αναγνωστόπουλο, Ανδριανόπουλο, Κομπότη και Βούλγαρη ενώ σημαντική η προσφορά Πετρόπουλου και Θοδωρή Παυλόπουλου ειδικά στην παράταση.