Μεγάλη εντός έδρας νίκη, που την διατηρεί στα ψηλά της βαθμολογίας, με 2 επιτυχίες σε ισάριθμα ματς, πέτυχε η Καλαμάτα BC η οποία επικράτησε, στην παράταση, του Γλαύκου με σκορ 83-76 κι ενώ η κανονική διάρκεια του αγώνα είχε βρει τις 2 ομάδες ισοπαλες (60-60).

Μολονότι η ομάδα του Παύλου Νώντα δεν βρέθηκε σε καλή ημέρα βρήκε τον τρόπο να αλλάξει τα δεδομένα, μιας και συχνά κυνηγούσε στο σκορ και με την ώθηση του κόσμου να πανηγυρίσει την σπουδαία αλλά και αγχωτική νίκη. Σπουδαία εμφάνιση, ειδικά στο β ημίχρονο και στην επανάληψη, από τον Γιώργο Νάκη ενώ λύσεις έδωσαν οι Μπουσι, Περρωτής, Σαλάι και Μπάκας.