Ολοκληρώθηκε το προηγούμενο Σάββατο 12 Ιουνίου ο αγώνας Ατομικής Χρονομέτρησης στο Τοπικό πρωτάθλημα Πελοποννήσου – Δυτικής Ελλάδας που διεξήχθη στη Μεγαλόπολη.Το τμήμα αγωνιστικής ποδηλασίας του συλλόγου μας εκπροσωπήθηκε επάξια από δυο αθλητές του Ευκλή, τον Κεφάλα και τον Σταμάτη, πιο συγκεκριμένα:__ Πρωταθλητής στην κατηγορία Μάστερ Α΄ αναδείχθηκε ο αθλητής του Ευκλή Κεφάλας Αριστόδημος, στην κατηγορία Μάστερ Α΄ με χρόνο 34:08:23.__ Εκτός από μία πρώτη θέση η ομάδα μας ευτύχησε να δει στο βάθρο και τον Σταμάτη Παντελεήμων ο οποίος τερμάτισε 3ος στην κατηγορία Μάστερ Β΄ με χρόνο 33:37:42.Και για τους 2 αθλητές του Ευκλή οι επιδόσεις τους στο συγκεκριμένο αγώνισμα ήταν οι καλύτερες από κάθε άλλη χρονιά.Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες!
Ευχαριστούμε τους χορηγούς του τμήματος αγωνιστικής ποδλασίας του συλλόγου μας!