Σε ένα παιχνίδι με καλό ρυθμό, ο Εθνικός Μελιγαλά επικράτησε με 1-2 του Νέου Άρι.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Πατσιώτης με σουτ έξω από την περιοχή στο 13ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι στο 27′ με το Βασιλόπουλο να αποκρούει την εκτέλεση του Κανελλόπουλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ροβολής ανέλαβε δράση και πέτυχε 2 τέρματα με ισάριθμες κεφαλιές στο 58′ και το 68′, για την ανατροπή του Εθνικού Μελιγαλά.

Νέος Άρις (Πεφάνης): Βασιλοπουλος,Μπαστακος, Σαρρης Λασκαρης Κατσιμαγκλης Αναστασοπουλος Μαρκοπουλος Δρακουλακος Σκαλιωτης Κυριοπουλος Πατσιωτης

Και στο δεύτερο έπαιξαν οι Σταυριανεας Παπαγιανοπουλος Γιαννουλης Βουρλακος Θεοδοροπουλος Κασεμα’ι’ Κουδερης Και σταθουλοπουλος

Έλλειπαν οι Καραβατας , γιαννακοπουλος και τσιριγωτης λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων .

Εθνικός Μελιγαλά (Πολίμος): Φρέσκας, Μακρής, Φεστας, Διακουμακος, Παπαδόπουλος, Ρουμελιωτης Ν.Ράτσεφ, Σαούτης, Καννελόπουλος, Σαραντόπουλος, Λάγιος

Αγωνίστηκαν και οι:Κλεφτόγιαννης, Κωτσιόπουλος, Βλαχόπουλος, Ζύλφο, Ρουμελιώτης, Αθ.Χριστόπουλος(δοκιμαζόμενος), Στούκας, Νικέλης, Καρατζούλιας