Στην πρώτη θέση (ισοβαθμεί με Απόλλωνα) παρέμεινε ο Πάμισος μετά τη νίκη του με 2-1 επί του Α.Ο. Μεθώνης και μάλιστα με ανατροπή.

Οι φιλοξενούμενοι του Βασίλη Κοσσυφολόγου προηγήθηκαν με το Σούλα στο 61ο λεπτό, παγώνοντας το στάδιο της Μεσσήνης.

Οι γηπεδούχοι όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη. Αρχικά ισοφάρισαν στο 78ο λεπτό όταν ο Παπαδόπουλος σέντραρε στην περιοχή, ο Κουλόπουλος με κεφαλιά έστρωσε τη μπάλα στον Αράπι στο ύψος του πέναλτι ο οποίος με σουτ που κόντραρε νίκησε το Μίντζηρα για το 1-1.

Το χρυσό γκολ της νίκης πέτυχε ο αρχηγός της ομάδας Γιάννης Μωράκης με κεφαλιά στο 87′ μετά από εκτέλεση φάουλ του Σαραντόπουλου.

Πάμισος (Καλόμαλος): Οικονομόπουλος, Αριστομενόπουλος, Κατσιβαρδέας, Φιλόπουλος, Μπορχάν, Μωράκης, Κουλόπουλος, Ντίσα, Σαραντόπουλος, Παπαδόπουλος, Τσούκλερης.

Α.Ο. Μεθώνης (Κοσσυφολόγος): Μίντζηρας, Ζόμπολος, Καγιανάς, Παπανικολόπουλος, Κουτίβας, Σαμπάνι, Παυλόγιαννης, Ηλιόπουλος, Πουλάκος, Πεΐδης, Σούλα