Μια σπουδαία σπουδαία νίκη πανηγύρισε ο Α.Ο. Φυτειάς με 3-1 απέναντι στην ΑΕΚ Καλαμάτας, στη μάχη που δίνουν και οι δύο ομάδες για παραμονή στην κατηγορία.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Σταμούλος ο οποίος με δύο τέρματα στο 32′ και το 39′ έδωσε προβάδισμα νίκης στην ομάδα του από το πρώτο ημίχρονο.

Την υπόθεση νίκη καθάρισε ο Ζάκολλι στο 76′ για να μειώσει στο τελικό 3-1 2 λεπτά αργότερα ο Γερμάνης.

Στο 89ο λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Κατσαρός της ΑΕΚ καθώς συνέχισε να διαμαρτύρεται μετά από κάρτα που του έδειξε ο διαιτητής, δεχόμενος για το λόγο αυτό και δεύτερη.

ΑΟ Φυτειάς (Μάρκου): Κοσμάς, Ταβουλαρέας, Μάρκου, Μπαστακός, Σταματόπουλος, Λότσι, Κωστέας, Μπάλλας, Ζακόλλι, Σταμούλος (75′ Μαυροειδής), Αρβανίτης (72′ Ρηγανάκος).

ΑΕΚ Καλαμάτας (Σπάλλας): Αναστασόπουλος(43′ λ.τ. Μιχάλακας), Μπάλλας, Γερμάνης, Κωνσταντόπουλος, Παπαδέας, Κατσαρός, Δρακουλάκος, Κουτουμάνος, Παπαλάμπρος, Rusev(46′ Χρεββατόπουλος), Τσικρικάς (81′ Κόλλιας).