Χωρίς να εντυπωσιάσει με την απόδοση της, η ομάδα του Πανθουριακού κατάφερε να πάρει το πολύτιμο τρίποντο και να παραμείνει στα ψηλά στρώματα της βαθμολογίας. Το πρώτο ημίχρονο θα ξεχαστεί γρήγορα με εξαίρεση την κεφαλιά του Γιαννακόπουλου που κατέληξε στο δοκάρι στο 10ο λεπτό.

Με το “καλημέρα” στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Εμμανουήλ στο 49ο λεπτό, ενώ μόλις 4 λεπτά αργότερα ο Σπυρόπουλος με ωραίο σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, δίνοντας της ξεκάθαρο προβάδισμα νίκης.

Το μόνο που κατάφερε η ομάδα της Ανδρούσας ήταν να μειώσει σε 2-1 χάρη σε τέρμα του Παυλάκου στο 65ο λεπτό.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Κουτσαναστάσης με βοηθούς τους Τσιλίκα και Ρηγόπουλο.

Πανθουριακός (Μαυρέας): Κόκκαλης, Παντσιώτης, Δημητρακόπουλος, Γιαννακόπουλος, Καράμπελας, Σπυρόπουλος, Παπαγιαννόπουλος, Εμμανουήλ, Pires, Τρίψας, Morreira

Ανδρούσα (Φασουλής): Μπαχράμης, Κοντόπουλος, Ξυδιάς, Δέδες, Παυλάκος, Καλογερόπουλος, Παπαγεωργίου, Υμεράσι, Κοντομανωλόπουλος, Θεοδοσόπουλος, Τσαλχάιν