Σπουδαία ευκαιρία για διπλό έχασαν οι Μανιάτες σήμερα στο γήπεδο του Κορδία απέναντι στον άνευρ Πανθουριακό όπου έμειναν στο 0-0. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ καλύτεροι κι έχασαν σπουδαίες ευκαιρίες για να πετύχουν τέρμα. Από την άλλη ο Πανθουριακός ήταν ακόμη ακίνδυνος επιθετικά σε όλο το παιχνίδι και προβλημάτισε για ακόμη ένα ματς με την έλλειψη ιδεών δημιουργικά. Το μόνο θετικό για το συγκρότημα του Αντώνη Μαυρέα είναι πως κράτησε για ακόμη ένα ματς το μηδέν στην άμυνα.

Οι αρχικές ενδεκάδες

Πανθουριακός: Κόκκαλης Νινιός Παντσιώτης, Δημητρακόπουλος, Moreira, Καράμπελας, Αθανασόπουλος, Ράπτης, Pires, Τρίψας, Χριστόπουλος

Α.Ε. Μάνης: Αντωνόπουλος, Χατζηπαναγιώτου, Στύλλα, Βαβαρούτσος, Πολυμενέας, Δουρουμης, Τσουλάκος, Μπερμπερη, Κάνιστρας, Αλεξανδρόπουλος, Χελάς

Το φιλμ του αγώνα

7′ Σουτ του Χριστόπουλου μπλοκάρει ο Αντωνόπουλος

15′ Πέναλτι για την ομάδα της Μάνης που κέρδισε ο Κάνιστρας σε ανατροπή από τον Κόκκαλη

17′ Ο Κόκκαλης απέκρουσε την εκτέλεση του Χελά στο κέντρο της εστίας

22′ Τεράστια ευκαιρία για την Μάνη με τον Κάνιστρα να αστοχεί με κεφαλιά προ κενής εστίας μετά από σέντρα του Αλεξανδροπουλου

27′ Νέα ευκαιρία για τη Μάνη που κυριαρχεί στο παιχνίδι με διαγώνιο σου του Χελά να περνάει αουτ

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου με το σκορ στο 0-0 και τη Μάνη να κυριαρχεί στον αγωνιστικό χώρο.

Ξεκίνησε χωρίς αλλαγές το δεύτερο ημίχρονο

51′ Εμμανουήλ στη θέση του Τρίψα

53′ Ο Πέτρος Σπυρέας στη θέση του Στυλα λόγω ελαφριού τραυματισμού

56′ Ο Πιρές βγήκε μόνος του στην κόντρα αλλά έστειλε τη μπάλα απελπιστικά άουτ

69′ Κανελλόπουλος στη θέση του Χριστόπουλου

Κακό παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο χωρίς φάσεις

71′ Αναγκαστική αλλαγή ο Φεταχου στη θέση του Κάνιστρα που τραυματίστηκε

81′ Μερκούρης στη θέση Αθανασόπουλου