Ισόπαλος με 1-1 με την Πύλο αναδείχθηκε ο Εθνικός Μελιγαλά, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α΄τοπικής κατηγορίας.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 3΄λεπτό με τον Λάγιο, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν ένα λεπτό μετά με τον Μεμουσάι, σκορ που έμελλε να είναι τελικό.

Ο Εθνικός Μελιγαλά έχει 11 βαθμούς σε 7 αγώνες και βρίσκεται στην 6η θέση, από την άλλη η Πύλος ανέβηκε στους 4 βαθμούς και την 14η θέση.

Εθνικός Μελιγαλά (Παναγιώτης Πολίμος): Λίβας, Ντεμίρι(80’Τσιρώνης) , Μακρής(64΄Σεμούρι), Φέστας, Μπούνας, Π. Χαραλαμπόπουλος ,Λυμπερόπουλος(46΄Κουρούπης), Π.-Δ. Σαραντόπουλος, Καρατζούλιας, Λάγιος,Καλύβας(64’ Διακουμάκος).

Τσικλητήρας Πύλου (Γιάννης Σουρέλης): Σαρρής, Δούνιας, Καρδάσης, Α. Χρονόπουλος (46’ Δέμπι), Κοτσοβός, Ράτσεφ (70’ Ράλλης), Ε. Χρονόπουλος (31’ Πανταζόπουλος), Μεμά, Μαρκολέφας, Σκαφιδάς, Ζάτσα (62’ Μεμουσάι).