Καλησπέρα σας από το Δημοτικό στάδιο Καλαμάτας

Οι αρχικές ενδεκάδες των ομάδων

Καλαμάτα: Στεφανάκος, Δήμος, Κωνσταντινόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Ιντζίδης, Μπάμπης, Οσμάνατζιτς, Βουκμίροβιτς, Στεργίδης, Κουϊρουκίδης, Αλεξόπουλος

Ολυμπιακός Βόλου: Φιλόπουλος, Λάσκαρης, Τσιάρας, Πόζογλου, Βοσνακίδης, Σκοπελίτης, Ντούνης, Μπουτζίκος, Γραικός, Φάζος, Κουτσιανικούλης

10′ Τεράστια ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με τον Στεφανάκο να λέει όχι σε τετ α τετ του Σκοπελίτη

Πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης με την Καλαμάτα να έχει μπει νωχελικα σε ακόμη ένα παιχνίδι

31′ Γκοοοοολλλλλ Δήμος τη σέντρα Κουϊρουκίδης την πρώτη κεφαλιά και με σουτ στην κίνηση Αλεξόπουλος γράφει το 1-0

41′ Γκολ για τον Ολυμπιακό Βόλου με τον Σκοπελίτη να παίρνει το ριμπάουντ μετά την απόκρουση του Στεφανάκου στο τετ α τετ του Πόζογλου και προ κενής εστίας να ισοφαρίζει

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου με το σκορ ισόπαλο στο 1-1 με σοβαρό τραυματισμό του σκόρερ Σκοπελίτη που αποχωρεί με το ασθενοφόρο.

Ο Ολυμπιακός Βόλου ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο και παρά το γεγονός πως η Καλαμάτα προηγήθηκε κόντρα στη ροή του αγώνα , ισοφάρισε άμεσα.

Η εικόνα της ομάδας μας για ακόμη ένα πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ κακή και επιβάλλεται βελτίωση στο δεύτερο για να πάρει τη νίκη

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

46′ Αναγκαστική αλλαγή με τον Κόλα στη θέση του Σκοπελίτη

55′ Καλύτερα πατάει η Μαύρη Θύελλα στο δεύτερο ημίχρονο

63′ Ψαλιδακι του Ποζογλου διώχνει σε κόρνερ ο Στεφανάκος

66′ Ο Τζόκιτς στη θέση του Μπάμπη

70′ Κεφαλιά του Αλεξόπουλου μετά από κόρνερ του Στεργίδη η μπάλα λίγο άουτ

71′ Αποβολή για την Καλαμάτα με δεύτερη κίτρινη μέσα σε τρία λεπτά για τον Κωνσταντινόπουλο

74′ Ράκιτς ατη θέση του Κουϊρουκίδη

76′ Τσίτας στη θέση του Πόζογλου

79′ Γκολ 1-2 με γκολ του Τσίτα

80′ Κασβιρόπουλος στη θέση Βουκμίροβιτς