Σε μια άνετη νίκη έφτασε το μεσημέρι της Κυριακής ο Νέος Άρις, επικρατώντας με 4-1 του Αστέρα Αρφαρών και πήρε το εισιτήριο για την 8αδα του κυπέλλου Μεσσηνίας.

Το παιχνίδι κρίθηκε από το πρώτο ημίχρονο διάστημα κατά το οποίο οι γηπεδούχοι πέτυχαν 3 τέρματα και καθάρισαν ουσιαστικά την υπόθεση νίκη. Πιο συγκεκριμένα, ο Καραβατάς στο 21΄και στο 28΄και ο Τσιριγώτης στο 45΄διαμόρφωσαν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος. ο Καραβατάς σημείωσε χατ τρικ, γράφοντας το 4-0 στο 66΄για να γράψει το τελικό 4-1 ο Καπόγλης Π.

Νέος Άρις: Ταχταμπάς, Τσιριγώτης, Κυριακούλης, Μανιάτης, Σαρρής, Αναστασόπουλος, Σκαλιώτης, Καρμπαλιώτης, Καραβατάς, Κυριόπουλος, Τσικληράς

Αστέρας Αρφαρών: Σακκάς, Ματθαίος, Χριστόπουλος, Καπόγλης, Τσιλίκος, Μαρκόπουλος, Μπούρας, Φέστας, Σακκάς, Καπόγλης Π., Μπαράι