Ολυμπιακός Καλαμάτας – Α.Σ. Ανδρούσας 1-3: Ανατροπή με Α. Καλογερόπουλο, σε περιπέτειες ο Ολυμπιακός

94

Μεγάλη ευκαιρία έχασε ο Ολυμπιακός Καλαμάτας να πάρει απόσταση ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνης καθώς παρά το γεγονός πως προηγήθηκε με 1-0, έχασε με 1-3 από την πολύ καλή ομάδα της Ανδρούσας.

Το σκορ άνοιξε για τους ερυθρόλευκους ο Μαγουλιανίτης στο 25ο λεπτό, για να ισοφαρίσει ο Μπάλλας για την Ανδρούσα στο 45΄.

Οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν δύο τέρματα στο τελευταίο δεκάλεπτο, αρχικά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αντώνη Καλογερόπουλο στο 85ο λεπτό και στη συνέχεια με ωραίο σου του ίδιου παίκτη στο 90ο λεπτό.

Ολυμπιακός Καλαμάτας: Αντωνόπουλος, Μπούνας, Γαβράς Σκιάς, Θεοδώρου, Ζέππος, Μαγουλιανίτης, Μπέρμπερη, Μπαζάνης, Αλεξανδρόπουλος, Κορομηλάς

Α.Σ. Ανδρούσας: Κατσίποδας, Υμεράσι, Κακογιάννης, Τσώνης, Καλογερόπουλος Α., Τσώνης, Αναγνωστόπουλος, Χαρμπίλας, Καλογερόπουλος Γ., Διαμαντής, Μπάλλας

Φωτογραφία: Νίκος Κοζομπόλης