Η Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου Κυπελλούχος Λακωνίας 2018-19!

36
Η Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου στον 46ο τελικό του Κυπέλλου Λακωνίας το Σάββατο 9 Μαρτίου επικράτησε του Πανγυθεατικού στα πέναλτι με σκορ 7-6 και κατέκτησε το δεύτερο Κύπελλο Λακωνίας στην ιστορία της.
Η Ένωση προηγήθηκε στο 42ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σικαλόπουλου ενώ ο Πλεμμένος διαμόρφωσε το 1 – 1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 78ο λεπτό του τελικό.
Η παράταση έληξε με σκορ 1 – 1 και οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στη διαδικασία των πέναλτι.
Με σκορ 7-6 στα πέναλτι η Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου κατέκτησε το Κύπελλο Λακωνίας για την περίοδο 2018-19.

Αναστασάκος Γιώργος το όγδοο πέναλτι για την Ένωση, 6-7
Μπουρελάκος το όγδοο πέναλτι για τον Πανγυθεατικό, μπλοκάρει ο Κραβαρίτης.
Κυπελλούχος η Ένωση.
Γκολ: Σικαλόπουλος με πέναλτι το 0 – 1 στο 43′, Πλεμμένος με απευθείας εκτέλεση φάουλ το 1 – 1 στο 78′
Κόκκινη: Γρηγορακάκης με δεύτερη κίτρινη στο 88′.
Για τον Πανγυθεατικό ο Γιώργος Ξανθάκος έχει επιλέξει τους: Μακρής, Χρυσικάκος, Κουρτέσης, Γρηγορακάκης, Γιόνι Σουκούλι (88′ Τσακωνάκος), Μιχελάκος, Μπουρελάκος, Πλεμμένος, Γραμματικός (90′ Φατούρος), Τσίκαρης, Κατσικάς.