Ομόνοια – Ανδρούσα 1-1: Δίκαιη μοιρασιά

42

Σε ένα μέτριο έως κακό ποιοτικά παιχνίδι, Ομόνοια και Ανδρούσα αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 στο Γ.Λουκαρέας.

Χαρακτηριστικό του κακού θεάματος που παρουσίασαν οι δύο ομάδες είναι πως στο πρώτο ημίχρονο δε σημειώθηκε ούτε μια ευκαιρία άξια αναφοράς.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν το δεύτερο ημίχρονο με επιθετικές τάσεις και ευτύχησαν να προηγηθούν στην πρώτη φάση που δημιούργησαν. Συγκεκριμένα στο 49ο λεπτό ο Πικιός έκανε τη σέντρα από δεξιά, η μπάλα κόντραρε σε αμυνόμενους και ο Ροβολής με κοντινή προβολή έγραψε το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο 68ο λεπτό με υπέροχη εκτέλεση φάουλ του μετρ των στημένων φάσεων, Αντώνη Καλογερόπουλου.

Μέχρι το τέλος του αγώνα δεν υπήρξαν άλλες μεγάλες ευκαιρίες και οι δύο ομάδες αρκέστηκαν στο βαθμό της ισοπαλίας.

Ομόνοια: Κατσαρέας, Οικονομόπουλος, Καρδάσης, Στυλιανόπουλος, Μπάλας, Φέστας, Πεϊδης, Πικιός(70΄Τζανετάκος), Ροβολής, Τάφα, Κουρούσιας

Ανδρούσα: Κατσίποδας, Τριανταφυλλίδης, Κακογιάννης, Καλογερόπουλος Α., Θεοδοσόπουλος, Βλαχόπουλος, Χαρμπίλας(85΄Υεμεράσι), Βασιλογιαννακόπουλος, Καλογερόπουλος Γ., Διαμαντής, Μπάλας