![IMG_9592](https://sportsplus.gr/wp-content/uploads/2018/09/IMG_9592-696x396.jpg)
- Διαφήμιση -
Το απόλυτο των νικών συνεχίζει να έχει η ομάδα της Καλαμάτας, η οποία επικράτησε άνετα του Αμβρυσσέα Διστόμου, κρατώντας παράλληλα το μηδέν παθητικό που έχει από την αρχή του πρωταθλήματος.
Το σκορ άνοιξε μόλις στο 2ο λεπτό ο Μίνγκας με εξαιρετικό πλασέ από την αριστερή γωνία, στέλνοντας τη μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Ντουμάνη.
- Διαφήμιση -
Το 2-0 έγραψε στο 36ο λεπτό ο Ψάνης με ωραίο σουτ και το τελικό 3-0 σημείωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Μαρτίνεζ στο 38ο λεπτό, για να φτάσει η ομάδα της Καλαμάτας στο άνετο τρίποντο και να γράψει το 9 στα 9.
- Διαφήμιση -