Σε μια άνετη νίκη έφτασε το μεσημέρι της Κυριακής ο Ακρίτας Κορώνης επικρατώντας με 5-1 της Ομόνοιας.

Το σκορ άνοιξε ο Γκαϊδογιάννης στο 15′ για να ισοφάρισε 2 λεπτά αργότερα ο Διονυσόπουλος.

Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το πρώτο ημίχρονο προηγούμενοι με 2 τέρματα χάρη στα γκολ των Κουλόπουλου και Γιακουμή στο 32′ και στο 44′ αντίστοιχα.

Το 4-1 έκανε ο Κουλόπουλος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 54′ και το τελικό 5-1 ο Τιμπλαλέξης στο 58′.

Διαιτητής ήταν ο Μπαρδής με βοηθούς τους Θεοδωρίδη και Ταβουλαρέα.

Ακρίτας Κορώνης (Δρούγας): Βαρβεράκης Μαλιόγκας Γκαϊδογιάννης(64′ Παναγιωτόπουλος), Κουτσουμπός Τιμπλαλέξης(58′ Λυμπερόπουλος Ν.), Μουτζούρης(58′ Τσελάι) Λυμπερόπουλος Δ.(58′ Σταμάτης), Κουλόπουλος(64′ Τσιριγώτης), Γιακουμής Χοντζόλι Τσάνι

Ομόνοια (Γρηγορόπουλος): Αλάμαρας Κοστρίβας(67′ Τσιμπούρης), Γαβράς(60′ Στραβάκος), Σεντεμέντες Μπαζάνης Μανιάτης(46′ Τάφα), Μπέρμπερη(59′ Τζανετάκος), Μπάλας Πολίτης Διονυσόπουλος Κυριακόπουλος