Σε ένα γεμάτο ματς, η Ομόνοια πήρε την πρόκριση στην παράταση με 3-1 επί της ΑΕ Λογγάς.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-1 στο 19′ με τον Κανελλόπουλο. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 69′ με τέρμα του Στραβάκου και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση.

Εκεί η Ομόνοια με τέρματα του Πολίτη στο 113′ και του Κωστόπουλου στο 119′ σφράγισαν την πρόκριση στον 3ο γύρο του κυπέλλου Μεσσηνίας.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Αποστολόπουλος με βοηθούς τους Πανόπουλο και Ταβουλαρέα.

Ομόνοια (Γρηγορόπουλος): Αλάμαρας, Γαβράς, Κοστρίβας, Μανιάτης (31′ Σεντεμέντες), Δημόπουλος (80′ Κυριακόπουλος), Στραβάκος (115′ Τομάζος), Μπάλας, Μπαζάνης (46′ Τάφα), Πολίτης, Κωστόπουλος, Διονυσόπουλος (31′ Τζανετάκος)

ΑΕ Λογγάς (Μανιατέας): Αργυρόπουλος, Κυριόπουλος (100′ Kορμπής), Καψαμπέλης, Παναγόπουλος Γ., Πανταζόπουλος, Λάζαρης (75′ Παναγόπουλος Ι.), Πιλάτης, Μαρίνος, Χαρμπούτ (119′ Βουτιέρος), Σαίπι, Κανελλόπουλος