Αναλυτικά η ανάρτηση της ΠΑΕ:

Το φιλικό παιχνίδι της ομάδας μας με αντίπαλο τον Εθνικό Νέου Κεραμιδίου τελείωσε με νίκη 2-0 με γκολ των Μπαράλες και Καρμέλο. Ο αγώνας είχε δύο ημίχρονα των 40 λεπτών λόγω αφόρητης ζέστης που επικρατούσε.

Οι πρώτοι 11 που ξεκίνησαν τον αγώνα:

Κότσαρης, Πίρινεν, Τσελεπίδης, Στρούγγης, Βαλεριάνος, Ουές, Ριέστρα, Ξενιτίδης, Μορέιρα, Μπαράλες, Γρίβας

Στο 11’ λεπτό ο Μπαράλες έκανε το 0-1 μετά από ωραία πάσα του Μορέιρα.

Στο 30’ ο Μέντες αντί Κότσαρη.

Η ενδεκάδα του β ημιχρόνου:

Μέντες, Στρούγγης, Τσελεπίδης, Στίγκας, Κατάλντι, Ουμπέντα, Ουές, Ντικινί, Καρμέλο, Παμλίδης, Κωσταντινόπουλος

Στο 65 ο Λαδάς μπήκε στην θέση του Μέντες

Στο 75 λεπτό ο Καρμέλο με πέναλτι κάνει το 0-2. Σε σουτ του Κατάλντι το σουτ βρήκε σε χέρι αμυντικού.

Στο 77 λεπτό ο Καρμέλο αντικαταστάθηκε με τον νεαρό Καστόρα και ο Χόντζα μπήκε στην θέση του Ουές.