Σε μια ευρεία επικράτηση με 4-1 έφτασε ο Ολυμπιακός Ανάληψης απέναντι στον Ηρακλή Καλαμάτας.

Το σκορ του πρώτου ημιχρόνου ήταν 2-0 χάρη σε τέρματα του Κοντομανωλόπουλου στο 27′ και του Δημητρίου (πέναλτι) στο 30′.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, οι ερυθρόλευκοι έφτασαν στο 3-0 με τον Θεοδοσόπουλο στο 53′ και κάπου εκεί έληξε η υπόθεση νίκη.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 3-1 με τον Κωνσταντόπουλο στο 62′ να ευστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι.

Το τελικό 4-1 έγραψε ο Θεοδοσόπουλος στο 81′.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Τσαμούρης με βοηθούς τους Χ. Μπουρίκα και Αντωνόπουλο.

Ολυμπιακός Ανάληψης (Τσουκαλάς): Αργυρόπουλος, Σταματόπουλος, Θεοδωρακόπουλος (46′ Γκάργκουλας), Δημητρίου, Δασκαλάκης, Αποστολίδης, Μακαρούνης ( 65` Αθανασόπουλος), Κοντομανωλόπουλος (71′ Κορμπής), Τσώνης,  Λύρας (46′ Θεοδοσόπουλος),  Διονυσόπουλος (83′ Διονυσόπουλος).

Ηρακλής Καλαμάτας (Γαλανόπουλος): Αλάμαρας, Μπρακούλιας (75′ Μαρόνε), Κοσμόπουλος, Χατζίου Σαμπιόν, Φυκούρας,  Κωνσταντόπουλος, Χριστόπουλος, Βλαχάκης, Βαΐτσης,  Δαρσακλής, Μαρίνος (75′ Μιχαλόπουλος).