Στην Καλαμάτα 80 θα συνεχίσει ο ικανότατος διαγώνιος, Ροντρίγκο Οκάμπο.

Αναλυτικά η ανακοίνωση του συλλόγου:

•Η διοίκηση του συλλόγου μας με μεγάλη χαρά ανακοινώνει την ανανέωση της συνεργασίας μας με τον Αργεντινό αθλητή Rodrigo Ocampo! @rodriocampo91 ?? O Rodrigo αγωνίζεται στη θέση του διαγωνίου και έχει υψος 197.

?Την περασμένη αγωνιστική περίοδο αγωνίστηκε μαζι μας ενώ τα προηγούμενα έτη έχει αγωνιστεί με την Policial Formosa και κατέκτησε την 3η θέση στο πρωτάθλημα Αργεντινής, αλλά και το κύπελλο της χώρας όπου αναδείχθηκε και MVP του τελικου! Επίσης κατέκτησε την 4η θέση στο Πρωτάθλημα Συλλόγων της Νοτίου Αμερικής!

??Ευχόμαστε στον Rodrigo καλή αγωνιστική χρονιά με υγεία και να συνεχίσει να είναι η ψυχή & η χαρά της ομάδας μας !

? Vamos @rodriocampo91 ➡️ Subscribe στο κανάλι μας στο YouTube, AO KALAMATA 80 VOLLEYBALL#gowolves ? ??#GoWolves #aok80 #kalamata #kalamata80 #messinia #greece #hellas #volleyball #volley #pallavolo #ThisIsKalamata #ThisIsOurHouse #DefendYourHouse #TrustTheProcess #InTheMaking #believe #wemadeit #a1volleyball #volleyleague