Με το ροζ φύλλο αγώνα έφυγε από το κλειστό της Μεσσήνης ο ΑΣ Τριφυλίας επικρατώντας με 52-63 του Παμίσου.

Το ματς κρίθηκε στο τρίτο δεκάλεπτο, στο οποίο με επιμέρους σκορ 5-23, οι φιλοξενούμενοι καθάρισαν την υπόθεση νίκη.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Βλάχος με 23 πόντους, με άξιο συμπαραστάτη τον Τόσκα με 16. Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μαρκόπουλος με 11 και ο Κοκκίνης με 10.

Σημαντικό ρόλο στην έκβαση του αγώνα έπαιξε η αποβολή του Χαραλαμπόπουλου με δεύτερη τεχνική ποινή στο δεύτερο δεκάλεπτο, καθώς και ο τραυματισμός του Μάραντου πριν το ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι επέστρεψαν δύο φορές στη διεκδίκηση του ματς από το 2-16 σε 29-26 και από το 34-49 σε 48-52, χωρίς όμως να εμποδίσει τους φιλοξενούμενους να πάρουν τη νίκη.

Οι διαιτητές: Ρίζος, Πρωτόγερος

Τα δεκάλεπτα: 11-16, 29-26, 34-49, 52-63

Πάμισος: Πετρόπουλος 5, Πριστούρης 7, Κουτης Χαραλαμπόπουλος 7(1), Μάραντος Γιαχαλης Ρούτσης Π. 8, Μαρκόπουλος 11(3), Ρούτσης Β. 2, Κοκκίνης 10, Πλατάρος 2, Κατσαμπάνης 1

ΑΣ Τριφυλίας: Βλάχος 23, Καρυδομάτης 2, Τόσκα 16(2), Πετρόπουλος 3, Αναστασίου Μαρούκης 5, ΓεωργακόπουλοςΤσιτσικας 9(1)