Ο Ολυμπιακός Ανάληψης πανηγύρισε το τρίποντο κόντρα στον Απόλλωνα Καλαμάτας με 3-1.

Η ανάπαυλα του ημιχρόνου βρήκε τις ομάδες ισόπαλες με 1-1 χάρη στα τέρματα με κεφαλια του Κοντομανωλοπουλου υστερα απο σεντρα του Σινου στο 17′ και στο 21 με γκολ του Σεντεμεντε, ο οποίος πηρε το ριμπάουντ απο την ασταθή αποκρουση του Ανδρουτσοπούλου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι πέτυχαν δύο ακόμη τέρματα, πανηγυρίζοντας τη νίκη.

Το 2-1 έγινε στο 83′ με πεναλτι του Παπαβασιλοπουλου
την παραβαση εκανε ο Ρασσιας ο οποιος βρηκε τη μπαλα με το χερι στη προσπαθεια του να απομακρύνει.

Το 3-1 διαμορφώθηκε στο 87′ με πλασε του Παναγιωτόπουλου υστερα απο σεντρα του Σταματοπούλου

Αναλυτικά τις φάσεις και δηλώσεις μπορείτε να δείτε στην Κυριακή στα Σπορ στην τηλεόραση Best.

Ολυμπιακός Ανάληψης (Γεωργακλής): Ανδρουτσόπουλος, Κακογιάννης, Δημητρακόπουλος, Δημητρίου, Σίνος (37′ λ.τρ. Τσώνης), Καλογερόπουλος, Παπαβασιλόπουλος, Παπανδρέου (75′ Παναγιωτόπουλος), Σταματελόπουλος, Κοντομανωλόπουλος (59′ Χρονόπουλος), Θεοδοσόπουλος (59′ Koυκούτσης).

Απόλλων Καλαμάτας (Σακελλαρόπουλος Π.): Γιακουμής, Μπούνας, Ρασσιάς, Πανταζής, Γ. Σεντεμέντες, Κουρεντζής (73′ Νικολόπουλος), Πουλουπάτης, Καραϊσκος (46′ Δημητρόπουλος), Σαρδέλης, Ι. Σεντεμέντες, Τσουλάκος (46′ Κοντογόνης).