Παρα το γεγονός όταν βρέθηκε πίσω στο σκορ, η ΑΕ Μάνης πανηγύρισε την πρόκριση απέναντι στην Εράνη Φιλιατρών με 4-1.

Ο Άγγελος Γεωργιόπουλος έβαλε μπροστά στο σκορ την Εράνη στο 25′ με ωραίο πλασέ μετά από εξαιρετική κάθετη του Μπάρκα. Ο ίδιος είχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι μόλις στο 7ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και ανέτρεψαν το σκορ πριν τη λήξη του ημιχρόνου με τον Αλεξανδρόπουλο να μοιράζει δύο ασίστ με σέντρες από δεξια. Αρχικά στο 35′ ο Μπέρμπερη ισοφάρισε με κεφαλιά και στο 45′ ο Χελάς έκανε το 2-1 με σουτ στην κίνηση.

Ο ίδιος παίκτης στο 75′ εκμεταλλεύτηκε την ολιγωρία των αμυντικών της Εράνης και με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 3-1.

Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Μπέρμπερη με σουτ ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Αλεξανδρόπουλου.

ΑΕ Μάνης (Δρουγας): Σταθάς, Χατζηπαναγιώτης, Πουλακος, Γιαννής, Κλουβάτος, Τζανετέας, Μουστάκας, Μπέρμπερη, Κοντός, Αλεξανδρόπουλος, Χελάς

Εράνη Φιλιατρών (Λυμπερόπουλος): Κουμπαρούλης, Γεωργιοπουλος Δ., Νικολακόπουλος, Γκότσης, Λεβεντάκης, Χαρμπας, Μπάρκας, Πέππας, Σπυρόπουλος, ΓεωργιοπουλοςΓεωργιοπουλος Α., Διονυσοπουλος