Μια ακόμη άσχημη εμφάνιση για την Καλαμάτα οδήγησε σε δεύτερη ήττα σε ισάριθμες αγωνιστικές. Ο Παναθηναϊκός Β’ ήταν καλύτερος και πέρασε νικηφόρα με 1-2 από τη Μεσσήνη.

Στο 8ο λεπτό ο Λουκινας έκανε την προβολή σε σουτ του Τατου, με την μπάλα να περνάει άουτ.

Ένα λεπτό αργότερα ο Αθανασακόπουλος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με αριστουργηματική εκτέλεση φάουλ.

Στο 48′ ο Σαρδέλης έχασε απίστευτη ευκαιρία εξ επαφής για το 0-2.

Οι μελανόλευκοι ισοφάρισαν στο 56′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λουκινα, σε παράβαση που κέρδισε ο Κόκκορης.

Στο 82′ ο Κούτσιας με πλασέ από αριστερά έγραψε το τελικό 1-2.

Καλαμάτα: Ταΐρης, Μαβινγκά, Κωνσταντινόπουλος, Μπακαγιόκο, Παπατόλιος, Παυλίδης, Ματέους Άλβες, Νάνι, Κόκκορης, Τάτος, Λουκινας

Παναθηναϊκός Β’: Ξενόπουλος, Βαγιαννίδης, Θεοχάρης, Σέχου, Αθανασακόπουλος, Αντωνίου, Σαρδέλης, Ρόμπι, Μαραθωνίτης, Μαρτίνης, Ηλιάδης