Σε υπόθεση 20 λεπτών μετέτρεψε την υπόθεση νίκη απέναντι στη Σπερχογεία ο Ολυμπιακός Ανάληψης. Ο Γιώργος Καλογερόπουλος μόλις στο 6ο λεπτό άνοιξε το σκορ, ενώ στο 23′, ο Θεοδοσόπουλος έγραψε το 2-0. Η υπόθεση νίκη έκλεισε οριστικά στο 40′ με τον Τσώνη να γράφει το 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Λιόλιος έκανε το 4-0 στο 79, για να πετύχει το γκολ της τιμής για τους “Ταύρους”, ο Σώκαλης στο 90′.

Ολυμπιακός Ανάληψης (Γεωργακλής): Κατσίποδας (Ανδρουτσόπουλος), Δημητρακόπουλος, Παυλάκος, Τσώνης, Σπυρόπουλος, Κακογιάννης, Χριστόπουλος, Λιόλιος, Καλογερόπουλος Γ., Σαραντόπουλος, Θεοδοσόπουλος.

ΑΟ Σπερχογείας (Κακαλέτρης): Ζαφειρίου (46′ Κακαλέτρης Κ.), Μάτση (46′ Τζεφερεμιναίος), Κακαλέτρης Αθ., Βέλμαχος, Λένα, Δημητρίου, Γουδέλης (60′ Τσιμπούρης), Μαστροκάλος, Κακαλέτρης Π.(60′ Κατσαράς), Σώκαλης, Ντάβος (85′ Κάστορας).