Μια σπουδαία νίκη και μάλιστα με ανατροπή πέτυχε ο ΑΟ Διαβολιτσίου στη Γαστούνη απέναντι στον τοπικό Αίαντα.

Οι Νερατζούρι πέτυχαν την τρίτη διαδοχική τους νίκη μετά την επανέναρξη και έκαναν σημαντικό βήμα για την παραμονή τους.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 42′ με σουτ του Κουλούρη.

Οι παίκτες του Κώστα Παλαμάρα δεν το έβαλαν κάτω και αντέδρασαν δυναμικά στο δεύτερο ημίχρονο. Αρχικά ισοφάρισαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σταύρου Τσουλάκου στο 75′ και δύο λεπτά αργότερα έκαναν το 1-2 με κοντινό πλασέ του Μουλιατου από γύρισμα του Γουέσλεϊ.

Αίας Γαστούνης: Αντωνόπουλος, Παρασκευόπουλος; Βασιλικόπουλος, Βατσής, Μπαρδούσης (86′ Καλογερόπουλος), Τσακοπιάκος, Σταθάτος (70′ Παπαχριστόπουλος), Δούλος (86′ Βράπι), Κουλούρης, Γεωργιόπουλος (68′ Βλαχόπουλος), Κάρδαρης.

ΑΟ Διαβολιτσίου: Καπατσώρης, Γκελκέρια, Σίνος (46′  Γουέσλεϊ), Μπαλόπουλος, Στραβάκος, Πιτσιλής, Τσάτσος, Μουλιάτος, Πάγια (84′ Μπάρκας), Τσουκαλάς (70′ Αθανασόπουλος), Αντεμάι (46′ Τσουλάκος).