Με μια εντυπωσιακή εμφάνιση και εμφατική νίκη ξεκίνησε τη σεζόν ο Γ.Σ. Γαργαλιάνων απέναντι στον Πρωτέα Καλαμάτας, επικρατώντας με 91-58.

Οι γηπεδούχοι ήταν από την αρχή μπροστά στο σκορ και πάτησαν ακόμη περισσότερο το γκάζι στην 3η περίοδο με επιμέρους σκορ 26-12. Πρώτος σκόρερ ήταν ο Μάριος Τσαγκάνης με 31 πόντους ενώ από τους φιλοξενούμενους που άντεξαν για ένα ημίχρονο, ο Παυλόπουλος Χ. με 14.

Τα δεκάλεπτα:22-18, 40-35, 66-47,91-66

Γ.Σ. Γαργαλιάνων: Τσαγκάρης Ν. 5, Πετσής , Σουρέλης, Τσαγκάρης Λ. 7(2), Γιαννόπουλος 11(1), Τσαγκάνης 31(2), Σίδερης 3(1), Βούλγαρης 13, Τσέκερης 5, Γιαννακόπουλος 6(1), Σαμπαζιώτης 5(1), Αναστασόπουλος 3

Πρωτέας Καλαμάτας (Ροζακέας): Χρονόπουλος 13(1), Θεοδωρόπουλος 11(3), Παυλόπουλος Χ. 14(2), Παυλόπουλος Θ., Αλεξόπουλος Γ. 4(1), Παυλόπουλος Κ. 4, Μωράκης 1, Νικολόπουλος 3, Κουτσουμπός, Καρτάλιας 13(1), Αλεξόπουλος Ν., Ράλλης 3(1)