Ο Ολυμπιακός Ανάληψης ήθελε περισσότερο τη νίκη, την άξιζε και την κατέκτησε με δύο τέρματα στο τελευταίο δεκάλεπτο απέναντι στο μαχητικό Τέλο Άγρα.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο με 1-1 χάρη στα τέρματα των Κοντομανωλόπουλου στο 20′ και του Σωτηρόπουλου στο 30′.

Στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός Ανάληψης ανέβασε στροφές και κατάφερε να πάρει την πολύτιμη νίκη με τα γκολ των Θεοδοσόπουλου στο 82′ και Παπαβασιλόπουλου στο 89′.

Ολυμπιακός Ανάληψης (Γεωργακλής): Κατσίποδας, Κρεμμύδας, Παυλάκος, Κακόγιαννης, Δημητρίου, Δημητρακόπουλος, Καλογερόπουλος, Παπαβασιλόπουλος, Ξυδιάς (55′ Σταματόπουλος) (74′ Μωραγιάννης), Θεοδωρακόπουλος (74′ Θεοδοσόπουλος), Κοντομανωλόπουλος (89′ Σπύρος).

Τέλος Άγρας (Λίτσας): Λαμπίρης, Καραχούντρας, Κάππος (81′ Lrapaj), Λάζαρης (73′ Λακριντής), Μπολούν, Αλεβίζος, Κουλόπουλος (73΄ Καυκής), Σωτηρόπουλος (87′ Σερέτης), Γαλάνης, Ηλιόπουλος, Βελλησάρης.