Την ήττα με σκορ 78-71, στην παράταση (64-64 καν. διάρκεια) γνώρισαν οι Δρομείς Τρίπολης στο εντός έδρας ματς της πρεμιέρας του πρωταθλήματος της Γ εθνικής κατηγορίας με αντίπαλο τον Εργοτέλη. Οι Αρκάδες ήταν μαχητικοί, έχοντας σε μεγάλη μέρα τον ταλαντούχο Στέλιο Χατζόπουλο, αλλά κόλλησαν επιθετικά στην παράταση και το πλήρωσαν χάνοντας την ευκαιρία να πάρουν ένα σπουδαίο και χρήσιμο αποτέλεσμα. Τα δεκάλεπτα του αγώνα ήταν: 16-14, 27-31 ημίχρονο, 49-46, 64-64 κανονικός αγώνας, 71-78

Δρομείς Τρίπολης (Μπαλής): Χατζόπουλος 22(1), Καλούλι 6, Αγγουράς 4, Μαντίκος 4, Παπαγεωργίου 3, Πετρόπουλος , Μπαλής 15, Σινανάι 3(1), Σπυράκος 10(1), Μπουρής 2, Μίχος

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Γ. Βισκαδουράκης): Κάτος, Αθανασιάδης, Μαιστρέλης 14(4), Καρλάφτης 15(3), Γουμενακης 8(2), Δαπουλάκης, Μανιαδής, Χριστοδούλου 3(1), Μπουμπάρης 8, Αντωνογιαννάκης, Μητρόπαπας 15, Καραλής 15(3).