Η Καλαμάτα νίκησε 2-0 τον ΑΟ Διαβολιτσίου. Ο Νίκος Αναστόπουλος χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες εκτός από τον Παπατόλιο ο οποίος αντιμετώπιζε ένα μικρό πρόβλημα τραυματισμού. Λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Μπουσμπίμπα έκανε το 1-0, ύστερα από ωραία ενέργεια και ασιστ του Κέρι. Στο 75ο λεπτό ο Τριανταφυλλάκης με ωραίο σουτ έκανε το 2-0. Η Μαύρη Θύελλα είχε καλή κυκλοφορία της μπάλας και ευκαιρίες για άλλα τέρματα.

Δηλώσεις Νίκου Αναστόπουλου

Θα δώσω και τη ψυχή μου για να δω τη Μαύρη Θύελλα να παίρνει την άνοδο στη SL2. Ευχαριστώ πολύ το κόσμο που ήταν στη Μικρομάνη. Η ομάδα είναι σε φάση μονταρίσματος. Το σκορ θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερο λόγω των φάσεων που δημιουργήσαμε.