Τι κι αν βρέθηκε πίσω στο σκορ; Η ομάδα της Μεθώνης βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να γυρίσει το παιχνίδι και να πάρει το πολύτιμο τρίποντο απέναντι στον Πανθουριακό με 2-1.

Το συγκρότημα του Αντώνη Μαυρέα μπήκε μπροστά στο σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κυριάκου Πουλάκου στο 19ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1, 10 λεπτά αργότερα με τον Τσατά, με αυτό να είναι και το σκορ του ημιχρόνου. Την ανατροπή του σκορ ολοκλήρωσε ο Παυλόγιαννης στο 57′ με το Βασίλη Κοσσυφολόγο να διαχειρίζεται άψογα το ματς για την ομάδα του.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Τσουλάκος, με βοηθούς τον Βανικιώτη και την Τσαούση Σ.

ΑΟ Μεθώνης (Κοσσυφολόγος): Μίντζηρας, Τρυφωνόπουλος (60′ Παπαδημητρίου), Καγιανάς (89′ Σταματελόπουλος), Κουτίβας, Μπούρδος, Σαμπάνι, Πεϊδης, Τσατάς (84′ Τσάνε), Τομαράς, Παυλόγιαννης, Σταματελόπουλος.

Πανθουριακός (Μαυρέας): Λίβας, Παντσιώτης, Καλύβας, Γιαννακόπουλος, Παπαγεωργίου, Λιόλιος, Χαρλέπας, Μάραντος (52′ Τσίκληρας), Πουλάκος, Εμμανουήλ, Οδεμισιώτης (78′ Λυμπερόπουλος).