Μαζι θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα Απόλλων Καλαμάτας – ΠΑΣ ΡΑΧΗ

Απολλωνας: Μπαχράμης, Καρύδης, Δασκαλάκης, Περιβολάρης, Βασιλόπουλος, Κοσμόπουλος, Καραχάλιος, Μανωλόπουλος, Παναγάκης, Κάνιστρας, Γιακουμής

ΠΑΣ ΡΑΧΗ: Cela M., Τσέλα Α., Τριανταφυλλίδης, Καπογλης, Ζωγόπουλος, Παπαγεωργίου, Κωστέας, Μπέγκα, Τρικιυράκης, Γιαννόπουλος, Τσορόπουλος

5 λεπτά χωρίς αξιόλογη φάση στο ματς

Πέναλτι για τον Απόλλωνα κέρδισε ο Γιακουμής

Απέκρουσε ο Τσέλα την εκτέλεση του Μανωλόπουλου στη δεξιά του γωνία.

Συμπλήρωσαμε ένα τέταρτο παιχνιδιού, με τον Απόλλωνα να έχει την πρωτοβουλία κινήσεων

Καλή στιγμή για τη Ράχη με τον Τρικουράκη να σουτάρει μέσα από την περιοχή αλλά τον Μπαχράμη να μπλοκάρει στο 22ο λεπτό

Αναγκαστικη αλλαγή για τον ΠΑΣ ΡΑΧΗ με τον Πετσόπουλο στη θέση του Τσορόπουλου στο 34′.

Τελος ημιχρόνου στο 0-0. Ο Απόλλωνας έχει την υπεροχή αλλά όχι καθαρές ευκαιρίες πέρα από το πέναλτι.

Σε αλλα αποτελέσματα Αναγέννηση – Νέος Άρις 0-2

Ξεκινησε το δεύτερο ημίχρονο

Με δυο καλές στιγμές για τον Απόλλωνα ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. Το σουτ του Βασιλόπουλου απέκρουσε ο Τσέλα και η κεφαλιά του Κάνιστρα πέρασε λίγο άουτ.

Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή στο 52′ για τον ΠΑΣ ΡΑΧΗ με τον Γεωργιόπουλο στη θέση του Γιαννόπουλου.

Φτασαμε στο 60ο λεπτό με τον Απόλλωνα να έχει την κατοχή και να πιέζει τους φιλοξενούμενους οι οποίοι στέκονται πολύ καλα

Σε αλλα σκορ Ηρακλής Κυπαρισσίας – ΑΟ Σπερχογείας 0-5.

Στο 70ο λεπτό βρισκόμαστε και έχει πέσει ο ρυθμός του παιχνιδιού

Γκοοολ 1-0 ο Απόλλωνας στο 71′.

Ωραιο γυρισμα του Βασιλόπουλου και μονοκόμματο σουτ του Γιακουμή για το 1-0

Πολυ καλο σουτ του Μανωλόπουλου η μπάλα λίγο άουτ στο 73.

Γκοοολ 2-0 με τον Γκότση μετά από ασίστ του Βασιλόπουλου προ κενής εστίας να γράφει το 2-0 και να καθαρίζει την πρόκριση στο 78′.

Βαλτασάρος στη θέση του Κωστέα και Κοζομπόλης στη θέση του Τσέλα στο 83.

Πεναλτι για την ομάδα του Απόλλωνα με τον Γκότση να πετυχαίνει το 3-0 εκτελώντας το στο κέντρο στο 88′.

Τελος του ματς με τον Απόλλωνα να επικρατεί με 3-0