Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με μεγάλη άνεση και σκορ 3-0 κόντρα στον ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ, ισοφαρίζοντας τη σειρά των ημιτελικών της Volleyleague σε 1-1, με το εισιτήριο για τον τελικό να κρίνεται στο τρίτο καθοριστικό ματς.

Μόνο για ένα σετ, το πρώτο, άντεξε ο ΠΑΟΚ απέναντι στον Παναθηναϊκό. Ο “δικέφαλος του Βορρά” έφτασε κοντά στην κατάκτησή του αλλά το έχασε στις λεπτομέρειες, κι έκτοτε μόνο οι “πράσινοι” υπήρχαν στο κλειστό του ΟΑΚΑ. Η ομάδα του Δημήτρη Ανδρεόπουλου έφτασε στη νίκη με 3-0, ισοφάρισε σε 1-1 τη σειρά των ημιτελικών με τη μακεδονική ομάδα κι έτσι η πρόκριση στον τελικό θα κριθεί σε τρίτο και τελευταίο αγώνα, που επίσης θα διεξαχθεί στο Ολυμπιακό Στάδιο, την Κυριακή 5 Ιουλίου, με ώρα έναρξης στις 19:00.

Τα σετ: 29-27, 25-17, 25-18.