Σε ένα μέτριο ποιοτικά ματς ο Πάμισος κατάφερε να πάρει το πολύτιμο διπλό στην Τέντα απέναντι στον Α.Ο. Θουρίας και να παραμείνει αήττητος στην κορυφή της βαθμολογίας.

Τα στοιχεία που του έδωσαν τη νίκη ήταν η άμυνα ζώνης που ανάγκασε τους γηπεδούχους σε πολλά λάθη και βεβιασμένα σουτ ειδικά στη δεύτερη και την τρίτη περίοδο όπου ουσιαστικά κρίθηκε το παιχνίδι.

Στην τέταρτη περίοδο οι γηπεδούχοι πάλεψαν για την ανατροπή αλλά οι συνήθεις ύποπτοι Ηλιόπουλος και Μουραφέτης σκόραραν κρίσιμα καλάθια και έδωσαν τελικά τη νίκη στην ομάδα τους με 46-56.

Διαιτητές της αναμέτρησης ήταν οι Νάστος και Παναγιωτακόπουλος.

Τα δεκάλεπτα: 15-11, 24-30, 34-42, 46-56

Α.Ο. Θουρίας (Σπυρόπουλος): Χρονάκης 3(1), Γαρίνης, Χρονόπουλος 4, Ρουμελιώτης 7, Παρασίδης 2, Γκουλούσης 8, Μπαλόπουλος 2, Λιανός 12, Ρηγόπουλος 2, Στωϊκίδης 6(1)

Πάμισος (Μουραφέτης): Δημόπουλος 1, Κυριακίδης 12(2), Ηλιόπουλος 17(1), Ρούτσης 2, Ποδοχωρίτης 8, Γεωργακλής, Μουραφέτης 16(3)