Σε ένα ματς που στάθηκε αρκετά καλά, η Μαύρη Θύελλα υπέκυψε στην ανωτερότητα του Ολυμπιακού και ηττήθηκε με 0-2 χάρη σε δύο γκολ στις αρχές κάθε ημιχρόνου. Το συγκρότημα του Βασίλη Βούζα πρέπει να έχει ήδη ξεχάσει το σημερινό ματς και να συγκεντρωθεί στον τελικό με τον Ιάλυσο στη Ρόδο.

Η Καλαμάτα είχε τις ευκαιρίες της να σκοράρει αλλά στάθηκε άστοχη στην τελική προσπάθεια.

Το φιλμ του αγώνα:

6ο λεπτό και ο Ολυμπιακός ανοίγει το σκορ με υπέροχο σουτ του Ραντζέλοβιτς

24′ Κεφαλιά του Ράκιτς, μπλόκαρε εύκολα ο Άλεν

36ο λεπτό Ο Στεργίδης έβγαλε ωραία σέντρα από τα δεξιά αλλά ο Ράκιτς μόνος του μέσα από την μικρή περιοχή έστειλε τη μπάλα ψηλά άουτ με κεφαλιά

47′ Ο Στεργίδης έστρωσε τη μπάλα στον Νατσιόπουλο που σούταρε δυνατά αλλά ο Αλέν έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ

53′ Γκολ για τον Ολυμπιακό, με προβολή από κοντά μετά από πολύ ωραίο γέμισμα του Λοβέρα ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος κάνει το 0-2 για τους φιλοξενούμενους!

68′ Μετά από ωραία σέντρα του Κούτρη, ο Γκερέρο έκανε δυνατό πλασέ αμαρκάριστος μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Σταφανάκου

88′ Δυνατό σουτ του Γκερέρο έξω από την περιοχή ο Στεφανάκος έδιωξε σε κόρνερ

93’Ο Κουϊρουκίδης μέσα στην περιοχή του Ολυμπιακού κράτησε τη μπάλα αλλά δεν μπόρεσε να τελειώσει τη φάση και ο Μεριά έδιωξε

Καλαμάτα (Βούζας): Σταφανάκος, Κωνσταντινόπουλος, Τριποτσέρης, Χριστοφιλέας,Τόλι, Μπάμπης, Οσμάναγκιτς(63′ Ζαχαρόπουλος), Στεργίδης, Ηλιόπουλος, Νατσιόπουλος(71′ Αλεξόπουλος), Ράκιτς(65′ Κουϊρουκίδης)

Ολυμπιακός (Μαρτίνς): Άλαν, Γκασπάρ, Σισέ, Παπαδόπουλος(64′ Μάρκοβιτς), Μεριά, Κούτρης, Ραντζέλοβιτς, Μπενζιά(80′ Μπέλιτς) , Λοβέρα, Λάζαρος(73′ Ξενιτιάδης), Γκερέρο