Ένα τεράστιας σημασίας διπλό πανηγύρισε η Θύελλα Χαρακοπιού απάναντι στον Α.Ο. Δωρίου με 1-2 χάρη σε τέρμα του A. Στασινόπουλου στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού και εδραιώθηκε για τα καλά στην πρώτη τριάδα που δίνει την άνοδο.

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Βασιλογιαννόπουλος στο 9ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 75′ ο Βεσέλης για τους γηπεδούχους, πριν χαρίσει τη νίκη στη Θύελλα ο Στασινόπουλος στις καθυστερήσεις.

Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του Σταυρόπουλου και των βοηθών του Καραμπέτσου και Τσαούση Ε.

Α.Ο. Δωρίου (Μπουραντώνης): Γαρδικάς, Γεωργιόπουλος, Μέμα, Γουδέλης(62′ Παπαδόπουλος), Μπούρδος, Μάλαμας, Γριτζάλης, Γκιάτα, Γκογκοάσα(69′ Μπόρα), Paja, Βεσέλης

Θύελλα Χαρακοπιού (Δημήτρης Αναστασόπουλος): Τσούλος, Ανδρεάδης, Ορφανός, Μαρκάκης, Κουτσολιάς, Κακογιάννης, Στασινόπουλος M.(67′ Μαργαρώνης), Καλογερόπουλος, Βασιλογιαννακόπουλος(90′ Σκόθος), Βασιλογιαννακόπουλος, Διαμαντής(78′ Στασινόπουλος A.)