Μια σπουδαία νίκη στη μάχη της παραμονής πήρε η ομάδα της Αβίας απέναντι στην Σπερχογεία με 2-1 στο γήπεδο του Κάμπου.

Απόλυτος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Παναγιώτης Καρδάσης ο οποίος στο πρώτο μόλις λεπτό της αναμέτρησης πέρασε όλη την άμυνα των φιλοξενουμένων καθώς και τον Καλλιντέρη και έγραψε το 1-0.

Ο ίδιος παίκτης στο 18ο λεπτό με μια απίστευτη εκτέλεση φάουλ από τα 30 μέτρα έγραψε το 2-0.

Το μόνο που κατάφεραν οι “Ταύροι” ήταν να μειώσουν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καραχάλιου στο 64ο λεπτό.

Α.Ε. Αβίας (Πουλής): Μπεκιάρης, Βαβαρούτσος, Καρδάσης, Αποστολίδης, Τζανετέας, Κορμπής Κ., Γεωργουυλέας, Καρδάσης, Κορμπής Δ.,Γεωργίκος

Α.Ο. Σπερχογείας (Γεωργιτζίκης): Καλλιντέρης, Μάραντος, Δωδεκάτος, Πετράκος, Δικαίος, Πετριτάι, Κοστρίβας, Καϊας, Σαούτης, Οικονομόπουλος, Κοτσιλιέρης