Στο “Πέτρος Γεωργανάς” έγινε ένα ισοδύναμο παιχνίδι ανάμεσα στην Σπερχογεία και τον Πανθουριακό για την 7η αγωνιστική της Α’τοπικής κατηγορίας, η ομάδα του Αντώνη Μαυρέα απέδρασε με το διπλό στο 81′ με το γκολ του Πιρές.

Οι δύο ομάδες είχαν πολλές μονομαχίες στο χώρο της μεσαίας γραμμής, ενώ χάθηκαν φάσεις και για τους δύο, όπως κυλούσε το παιχνίδι, όποιος έβαζε το γκολ θα κέρδιζε, από εκεί πέρα η διαιτησία ήταν καλή χωρίς πολλά προβλήματα.

Ο Πανθουριακός έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 75′ όταν αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Γιαννακόπουλος για σκληρό φάουλ πάνω στον Σαούτη.

Ο Πανθουριακός ανέβηκε στους 13 βαθμούς, ενώ η Σπερχογεία έμεινε στους 4.

Το SportsPlus σας μετέφερε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση.

Οι συνθέσεις:

ΑΟ Σπερχογείας: Καλιντέρης, Δημητρίου,Ευ.Δωδεκάτος, Πετράκος, Δικαίος, Κοστρίβας,Κάιας(71′ Σαούτης)Οικονομόπουλος, Κοτσιλιέρης, Καραχάλιος, Μάραντος.

ΑΣ Πανθουριακός: Αντωνόπουλος, Νινιός, Παντσιώτης, Δημητρακόπουλος, Γιαννακόπουλος, Καράμπελας, Αθανασόπουλος(51’Κανελόπουλος) Μορεΐρα, Πιρές(90′ Παπαγιαννόπουλος), Τρίψας(94’Φαββατάς), Μερκούρης(51′ Σπυρόπουλος).

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο κύριος Γκούμας με βοηθούς την κυρία Τσαούση, και τον κύριο Τσιλίκα.

Οι καλύτερες φάσεις και το γκολ:

5′ Σουτ του Πιρές έδιωξε ο Καλιντέρης με τα πόδια.

Νευρικό ματς χωρίς πολλές προσπάθειες για γκολ.

21′ Γύρισμα Ηρακλή Καραχάλιου, η μπάλα βρήκε στον Δημητρακόπουλο και μπλόκαρε ο Αντωνόπουλος.

24′ Φάουλ του Αθανασόπουλου έδιωξε ο Καλιντέρης.

26′ Σουτ του Πετράκου κόντραρε και πήγε κόρνερ ήταν με καλές προϋποθέσεις για γκολ.

33′ Ωραία ο Τρίψας για τον Μερκούρη αυτός σε καλή θέση σούταρε άουτ.

35′ Πρώτη κίτρινη στον αγώνα για τον Αργύρη Δικαίο της Σπερχογείας.

38′ Φάουλ του Καραχάλιου έδιωξε δύσκολα ο Αντωνόπουλος.