Σε μια άνετη επικράτηση έφτασε το μεσημέρι της Κυριακής ο Πάμισος απέναντι στην Α.Ε. Αβίας στο γήπεδο της Ανάληψης με…

Οι “γηπεδούχοι” μπήκαν δυνατά στο ματς και ουσιαστικά καθάρισαν την υπόθεση νίκη από το πρώτο ημίωρο, όταν και προηγούνταν με 3-0. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και μείωσαν πριν τη λήξη του ημιχρόνου με γκολ του Κώστα Κορμπή, το οποίο ήταν μάλιστα το πρώτο που δέχθηκε η ομάδα του Παμίσου στο πρωτάθλημα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε αλλά ο Πάμισος βρήκε άλλα δύο τέρματα προς το τέλος του αγώνα.

Το φιλμ του αγώνα:

2΄Γκολ 1-0 για τον Πάμισο με κοντινή προβολή του Παπαδόπουλου μετά από σέντρα του Αριστομενόπουλου

13΄Ο Στάθης Βλάχος κάνει το 2-0 με σουτ μέσα από την περιοχή

31΄3-0 με δεύτερο προσωπικό τέρμα του Παπαδόπουλο με αριστοτεχνικό πλασέ έξω από την περιοχή

40΄Δοκάρι για την Αβία σε σουτ του Δημήτρη Κορμπή

45΄Μειώνει σε 3-1 η Αβία με τον Κώστα Κορμπή να παίρνει το ριμπάουντ από απόκρουση του Τόσκα και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα

80′ 4-1 με ένα κεραυνό από τα 30 μέτρα του Χαραλαμπόπουλου

Στις καθυστερήσεις ο Στασινόπουλος με σουτ που κόντραρε νίκησε το Χριστόπουλο για το 5-1

Πάμισος (Γιώργος Καλόμαλος): Τόσκα, Αριστομενοπουλος, Χαραλαμπόπουλος, Φιλόπουλος, Κατσιβαρδέας, Μωράκης, Βλάχος, Ντίσα, Κουλόπουλος(Καλογερόπουλος), Παπαδόπουλος, Αράπι

Α.Ε. Αβίας (Διονύσης Πουλής): Μπεκιάρης(46΄Σπυρόπουλος), Βαβαρούτσος, Καρδάσης Α., Καρδάσης Γ., Γιαννέας, Κορμπής Κ., Κορμπής Δ., Κωνσταντόπουλος, Γεωργαντάς, Γεωργικός, Τζανετέας