Με το Βαγγέλη Αλεξόπουλο να πετυχαίνει δύο τέρματα, η Μαύρη Θύελλα επικράτησε με 0-4 του Π.Σ. Η Σπάρτη στο φιλικό που έγινε στη Λακωνική πρωτεύουσα.

Αναλυτικά το πως περιέγραψε η ιστοσελίδα isports.gr το παιχνίδι:

To isports.gr σας ενημερώνει για την εξέλιξη του φιλικού της Σπάρτης με την Καλαμάτα είναι προγραμματισμένο για την Κυριακή 18 Αυγούστου στις 6μμ.

Π.Σ. “Η Σπάρτη” 0 – 4 τελικό Π.Σ. “Η Καλαμάτα” (0 – 1 ημίχ)

Γκολ: Δήμος το 0 – 1 στο 3′, Αλεξόπουλος το 0 – 2 στο 53′, Αλεξόπουλος το 0 – 3 στο 60′

Σαμπσόν το 0 – 4 με πέναλτι στο 82′.

Διαιτητής: Παναγάκος Βοηθοί: Ισακοβίδης, Σόβολος.

Π.Σ. “Η Σπάρτη” (Τσίρκοβιτς): Πατσιογιώργος (46′ Γκιμούσης), Παναγιωτίδης, Λαμπρόπουλος , 2 Πλατάνας (31′ Koντογιάννης), Ρασσιάς, Αναστασάκος (54′ Σπυρόπουλος), 5 Κάρδαρης (Αιβαλιώτης), Σικαλόπουλος, Σωτηρόπουλος (46′ Πετρίδης), Σαμπατάκος, 9 Mπουλγαρίδης (25′ Δημητρέλης).

15 Γκιμούσης, 3 Κοντογιάννης, 14 Σπυρόπουλος, 16 Δημητρέλης, 17 Αϊβαλιώτης, 4 Πετρίδης.

Αγωνίστηκαν όλοι οι ποδοσφαιριστές.

Π.Σ. “Η Καλαμάτα” (Βούζας): Κασωτάκης, 3 Γκελγκέρια, 5 Τσιβελεκίδης, 4 Μάκος (Ψυχογιάννης), 2 Τσουβαλτσίδης, 6 Ζαχαρόπουλος (55′ Ρουμελιώτης), 8 Ακριστινέϊ, 10 Δήμος, 7 Στεργίδης (Τζόκιτς), 11 Καζβιρόπουλος, 9 Αλεξόπουλος.

12 Τσίγαρος, 13 Ψυχογιάννης, 14 Αντεμάϊ, 15 Σαμπσόν, 16 Ιντζίδης, 17 Χαρλέπας, Ρουμελιώτης, 19 Σαούτης, 20 Γιόκιτς, 12 Τσαλταπισίδης

Α’ ημίχρονο

6.10 Έναρξη πρώτου ημιχρόνου

3′ Γκολ, Ο Δήμος με προβολή από κοντά κάνει το 0-1 μετά από κεφαλιά πάσα.

5′ Δύο συνεχόμενα κόρνερ για τους γηπεδούχους από αριστερά με Σαμπατάκο, χωρίς απειλή για τον Κασωτάκη.

16′ Κασωτάκης μπλοκάρει μπροστά από τον Σαμπατάκο μετά από κάθετη του Σωτηρόπουλου.

26′ Αδύναμο σουτ του Δήμου από καλή θέση, δεν ανησυχεί τον Πατσιογιώργο.

28′ Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Αναστασάκο να φεύγει μόνος του από δεξιά, αλλά να μην βρίσκει τον Σαμπατάκο ο οποίος από δεξιά ήταν σε πολύ καλή θέση για να απειλήσει την εστία του Κασωτάκη

36′ Τρίτο κόρνερ για τους γηπεδούχους από δεξιά, απομακρύνει ο Μάκος.

38′ Οριζόντιο δοκάρι για την Καλαμάτα με τον Γκελγκέρια σε απευθείας εκτέλεση φάουλ από αριστερά, μπλοκάρει ο Πατσιογιώργος τελειώνοντας την φάση.

43′ Κίτρινη Σωτηρόπουλος

44′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Στεργίδη ο οποίος με κεφαλιά, αστοχεί σε κενή εστία μετά από ωραία κίνηση και σέντρα του Δήμου από αριστερά.

Β’ ημίχρονο

19:10 Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

53′ Γκολ, Αλεξόπουλος με πολύ ωραία κίνηση, πλασάρει κάνοντας το 2-0 για την Καλαμάτα.

60′ Γκολ, Αλεξόπουλος το 3-0 για την Καλαμάτα με σουτ από το ύψος της περιοχής.

Πολλές οι αλλαγές, έχουν χρησιμοποιηθεί όλοι οι ποδοσφαιριστές και από τις δύο ομάδες.

82′ Γκολ, Πέναλτι για την Καλαμάτα με τον Σαμπσόν – ο οποίος το κέρδισε – να κάνει το 4-0.